• Home
  • / Blog
  • / LUDZIE
  • / Jak emocje blokują przepływ energii w ciele?

Jak emocje blokują przepływ energii w ciele?

Jak emocje blokują przepływ w ciele

Skąd się biorą emocje


Zgodnie ze starożytnymi naukami Medycyny Chińskiej emocje są produkowane w różnych narządach. I tak na przykład złość jest produkowana w wątrobie lub pęcherzyku żółciowym, strach w nerkach, zazdrość w gruczołach czy narządach płciowych, a smutek w płucach. 


Uwięzione emocje wytwarzają określoną wibrację energetyczną. Jeżeli doświadczysz jakiejś sytuacji, która wywoła w tobie silne odczucie emocjonalne i nie uwolnisz jej od razu przez np. krzyk, łzy czy przepracowanie jej, emocja ta zostanie uwięziona w ciele. Logiczne, jeżeli nie wyrzucisz śmieci to będą gnić. Tak też się dzieje gdy emocja nie zostanie od razu w naturalny sposób uwolniona. Zostaje zaburzony naturalny balans w ciele i nadmiar wibracji gromadzi się albo w narządzie, który tę emocję stworzył albo w najbardziej czułym miejscu w ciele, tam gdzie jest za mało energii np. w niedawno złamanej kostce albo nadwyręzonych plecach czy w jelitach, które przyjmują za dużo niezdrowego jedzenia i są przepracowane. Bywa, że w jednym miejscu w ciele gromadzi się dość pokaźna lista nagromadzonych różnych emocji z różnych okresów. Idąc dalej cały organizm potrafi synchrować się z wibracją zablokowanej emocji. Jedno jest pewne jeżeli nie uwolnisz się od ich ciężaru, mogą się potęgować z czasem.


Emocje a wychowanie


Od najmłodszych lat wychowanie, wpływ kultury czy socjalizacja "uczą nas", że wyrażanie publicznie swoich emocji jest złe. Ponad to schematy i programy są nakładane na ludzi non stop: "Powinieneś być silny, nie okazuj emocji", "chłopaki nie płaczą", "jesteś dzieciuch jak chcesz się przytulić do mamy" itp. W związku z tą manipulacją zewnętrzną odcinamy się od siebie i od swojego ciała, a co za tym idzie od naszych emocji, traktując je jak wroga. Otóż każda emocja zarówno ta negatywna jak i pozytywna zawsze pojawia się po coś. Nasze ciało komunikuje się z nami czyli z naszą wyższą świadomością. 


jaki mają na Ciebie wpływ zablokowane emocje?


Uwięzione emocje wpływają na Ciebie na dwóch różnych poziomach: mentalnym i fizycznym. Oddziałując na psychikę potęgują reakcje emocjonalne. Z kolei tkanki, które są bezustannie wystawione na wpływ energii uwiżionych emocji, ostatecznie odczują konsekwencje jej działania. Co takiego się dzieje gdy są narażane na te negatywne wibracje? W pierwszej kolejności dochodzi do lekkiego zaburzenia równowagi, czyli osłanienia funkcji danej struktury w ciele. W zależnosci od tego o jakim obszarze mówimy może dojść do: wzmożonego napięcia w mięśniach, większej podatności na kontuzje czy przyspieszenie procesu starzenia się. Uwięzione emocje mogą również mieć wpływ na organizm pod kątem genetycznym. 


czy te emocje są moje?

Bywa i to dość często, że emocje są nie tylko nasze. 

Emocje mogą zablokować się na różnych etapach naszego życia. W czasie prenatalnym, dziecięcym, młodzieżowym i dorosłym. Mogą nie być nasze, a przejęte od innych osób. Mogą też być odziedziczone lub ciągnięte za sobą z poprzednich inkarnacji.


uwolnienie zablokowanych emocji

Istnieją różne sposoby na pracę ze swoimi emocjami. Ja osobiście prowadzę uwalanianie emocji przez ruch spontaniczny (więcej kliknij tu) oraz uwalniam emocje metodą kodu emocji zainspirowaną Dr Bradleyem Nelsonem. (więcej kliknij tu)


Jeżeli jesteś zainteresowana/any odblokowaniem emocji u siebie czy u członków rodziny to zapraszam do kontaktu


Anna Tarka