odpuszczenie czym jest i jak tego dokonać

U każdego  na pewnym etapie w życiu przychodzi taki moment, gdy przestrzeń zaczyna krzyczeć "wystarczy" i wiemy, że właśnie teraz jest ten czas by puścić to co tak usilnie próbowaliśmy trzymać blisko siebie całe życie. Pozostanie w schematach i programach, które przez lata wbudowywały w nas w fałszywe poczucie własnej wartości. Odpuszczenie przychodzi po to by nauczyć nas  jak odciąć się od przeszłości, tego co złe i negatywne w naszym życiu i jak łączyć to co nowe. Jak budować trwałe relacje i pozbyć się lęków, obaw i usunąć blokady z naszego życia. Brzmi to jak niezła szkoła życia. Dlatego tak wiele osób nie wie jak podejsć do tematu odpuszczenia.

Potrzebujemy do tego z pewnością chęci, odwagi i siły i zrozumienia całego procesu. 

1. chęć - często okłamujemy sami siebie. Niby chcemy odpuścić, ale prawda jest taka, że jest nam na tyle wygodnie w danym schemacie, że dalej w niego brniemy. Co jakiś czas pojawia się już na tyle duży dyskomfort, że dostrzegamy sytuację, w której się znajdujemy. Pojawia się chęć zmiany, ale jak tylko poczujemy, że coś się zmienia na lepsze, szybko popadamy znowu w stary schemat uciekając sami przed sobą. Brakuje nam wiary w siebie, że jesteśmy w stanie przez to przejść, odwagi oraz porządnego impulsu do zmiany.

2. odwaga - pojawia się by odrzucić działania na podstawie starych wzorców, które już nam nie służą, zwłaszcza tych, których trzymamy się, a przynoszą nam krzywdę mentalną, emocjonalną i cielesną. Gdy wkracza odwaga otwierają nam się oczy na kłamstwa, które sami sobie wmawiamy i które musimy naprawić by przynieść sobie sukces i szczęście w życiu. Ta zmiana ma swoje źródło w umysłowej i emocjonalnej dojrzałości oraz zrozumieniu głębszego sensu życia.

3. siła - pojawia się po to byśmy zobaczyli to co nieistotne i daje możliwość połączenia się z tym co najważniejsze w naszym życiu. Siła napędza by przezwyciężyć w nas skostniałe struktury.

4. zrozumienie - przychodzi wraz z dojrzałością i rozbija ostatecznie wszystkie stworzone przez siebie iluzje.


analiza

Łatwiej jest odpuścić kiedy wiesz o co chodzi, jednak nie zawsze jest tak, że mamy dostęp do takiej informacji. Dlatego tak ważna jest analiza siebie i swojego otoczenia. Siebie pod kątem emocji, które się pojawiają, odczuć z ciała przebywając w danej sytuacji oraz myśli, które zmieniają kształt na toksyczny w pewnym momencie. Jakimi wartościami/relacjami/sytuacjami karmisz się w swoim życiu, których twój żołądek nie jest w stanie strawić? W którą stronę kierują Cię twoje stopy, kostki i kolana, które przestają współpracować by dac Ci informację, że nie tędy droga. W których momentach przychodzi ból głowy, by nie dać o sobie zapomnieć, powodując byś skupił się na tu i teraz i przeanalizował co jest nie tak? Dopiero pełne zaufanie do siebie swoich odczuć, myśli, emocji i ciała daje nam możliwość zrozumienia.


co odpuszczać?

Każdy z nas mierzy się z czymś innym, ale sprowadza się to ostatecznie i tak do jednego. Przykłady sytuacji do odpuszczenia to np.: zawiść do sąsiada, że coś ma, a nie powinien tego mieć; chęć posiadania dziecka przez parę w momencie, gdy nie mogą go mieć; odpuszczenie toksycznej relacji; pragnienie posiadania czegoś. Częsty temat to też poczucie, że ktoś ma co ty byś chciał. I tu kłania się odpuszczenie nie swojej ścieżki życiowej.  Generalnie tematem do odpuszczenia może być wszystko to co zajmuje nasze myśli w przeważającej części dnia nie pozwalając nam na bycie w tu i teraz i cieszeniem się z życia. Zwróć uwagę ile czasu proporcjonalnie spędzasz nad myślą o danej sytuacji. Nie możesz być w tu i teraz bo cały czas jest blokada myśli i fiksacja na temacie do odpuszczenia.


wejście w osobistą prawdę

Jak już wiemy o co chodzi, co należy odpuścić i co nas ściąga w dół, stajemy na przeciw fałszu w nas. Okłamywanie siebie, wmawianie, że jednak to nie to i że wszytsko jest ok. Pojawia się lęk przed zmianą, tworzą się w naszym umyśle miliony scenariuszy, które produkuje nasze ego by pozostawić nas w starych schematach. Czemu? Bo to nasze ego się boi. Jego zadaniem jest utrzymywać nas w bezpieczeństwie. A przecież wszytsko co nowe jest z pewnością złe bo nie jest znane. Nie ma schematów po których można się poruszać. Trzeba stać się elastycznym, a nasz umysł uwielbia sztywność. Dopóki się nie postawimy i nie zbuntujemy przeciwko ego, nic z tej naszej nowej transformacji nie będzie. Czasem do tego buntu przydaje się energia złości, dająca impuls do zmiany, o której pisałam w poprzednim artykule. Ale właśnie o to chodzi, to jest nasz rozwój, nikt nie mówił że będzie łatwo jeżeli się przed tym blokujesz. Osoby, które idą w górę w sobie, mając tę chęć, przełamują kolejne blokady. Przekazują prowadzenie z ego do serca. Tylko taki transfer pozwoli na to by móc iść dalej. Serce jest elastyczne, podąża swoją ścieżką duszy i zczytuje informacje z przestrzeni na bieżąco. Natomiast nasz umysł (ego) jest sztywny i pracuje tylko po torach, które są ustawione przez innych. Wszystkie przeświadczenia w nas, że coś wolno, czy czegoś nie wolno, coś się robi tak czy siak, jest tylko wykiełkowanym poglądem z ziarenka zasadzonego dawno temu w wychowaniu, społeczeństwie czy religii. Dla naszego serca nie ma sytuacji niemożliwych. Ono wie, że możemy wszystko i jedyne co nas blokuje to właśnie umysł i jego sztywność.


Pragnienie umysłu jest akcją na przekór sobie

Wyobraź sobie, że jest coś czego bardzo pragniesz, ale wciąż nie możesz tego otrzymać. Weźmy na przykład parę, która stara się o dziecko. Dlaczego tak się dzieje, że nie będą mieć tego dziecka skoro tak bardzo tego chcą? Jeżeli coś czego bardzo pragniemy wywodzi się tylko i wyłącznie z chęci umysłu bez zrozumienia dlaczego i jaki jest głębszy tego sens, nie otrzymamy tego, ponieważ nie jesteśmy na to gotowi. Nasza dusza wyczuwa, że jest to na naszej ścieżce, dlatego tak intensywnie pojawia się to w umyśle, jednak blokuje nas umysł przed pełnym doświadczeniem tego co ma się zadziać przed tym. Czyli wszytsko musi się zadziać po kolei i w swoim czasie. Kiedy najpierw zdobędziesz doświadczenie, zintegrujesz je w sobie w ciele i emocjach, dopiero wtedy jesteś gotów na przyjęcie tego co pojawi się dalej. Gdybyś otrzymał to od razu nie byłbyś w stanie przetransformować w sobie całości tego nowego i w efekcie nie dałoby Ci to takiego samego spełnienia jak wtedy, gdy jesteś do tego gruntownie przygotowany. Dlatego w takiej sytuacji ważne jest odpuszczenie. Czyli super, że wiedzą, że chcą tego dziecka natomiast teraz muszą odpuścić kontrolę umysłu po to by elastycznie być przygotowanym w duchu, energii i sercu do tego by to dziecko kiedyś mieć. Jeżeli nie odpuszczą, będą wciąż blokować doświadczenie, które musi nastąpić wcześniej.

Co ciekawe jest to jak nasze ciało będzie współpracować z naszą podświadomością. Ono jest łącznikiem. Będzie nas skutecznie blokować byśmy mogli wejść w doświadczenia prowadzące do ostatecznego szczęścia. Czyli kobieta nie zajdzie w ciążę, dopóki nie ogarnie integracji w sobie.


złudzenie odpuszczenia

Złudzenie odpuszczenia pojawia się kiedy ktoś wie, ze ma odpuścić, ale ucieka sam przed sobą. Niby coś robi, ale za chwile daje się zwieść umysłowi. To taki test z przestrzeni czy aby na pewno jesteś na to gotów. Bo jeżeli dasz się na nowo wmanipulować w sytuację fiksacji na danej rzeczy to znaczy, że jeszcze coś musisz w sobie zorganizować zanim dojdzie odpuszczenie do skutku. Jedynie bycie w swojej mocy w tym temacie da Ci furtkę dalej. Niestety często dzieje się tak, że ludzie idąc do specjalisty dają się wmanewrować w wyciszenie tej fiksacji poprzez leki, jednak to tylko zagłuszenie tego co jest do odpuszczenia. Tak długo jak przed tym uciekasz tak długo będzie to w tobie narastać. W efekcie życie stanie się celem na odpuszczenie czegoś przed czym uciekasz. Ile takich sytuacji było już w przeszłości, w naszym rodzie i jak wielka kulminacja pojawiła się teraz na nas. Dźwigamy kwestie do odpuszczenia za naszych przodków. Ważne jest też zrozumienie co jest nasze do odpuszczenia a co jest po przodkach. Mam wrażenie, że to co przychodzi najtrudniej to puszczenie przestrzałych schematów po rodzie, które są w nas głęboko zakorzenione. Najgorsze jest to kiedy sytuacje bierzemy na siebie i przyjmujemy jako nasze, a wcale takie nie są. 


Kolejne pytanie, które się nasuwa, to: "co tak naprawdę Cię blokuje przed podjęciem decyzji o odpuszczeniu?", "Jakie słowo stoi za odpuszczeniem i nie pozwala na tę zgodę w Tobie?" Generalnie chodzi o odpuszczenie konceptu, który mamy w głowie. Jest to schemat do przodu/przekonanie, że coś ma się wydarzyć według założonego przez nas z góry schematu. Jeżeli nie wydarza się to po naszej myśli, wtedy mamy największy na to opór. Umiejętność puszczenia kontroli z umysłu, który sam narzuca na nas swój pomysł na życie. Puścić swoje działanie w danym kierunku, które narzuca umysł. Pamiętaj, że on nigdy nie wymyśli takiego scenariusza, który czeka na Ciebie tuż za rogiem, gdy tylko zdecydujesz się odpuścić. Nie warunkuj swojego szczęscia od osób, sytuacji, rzeczy materialnych.


odpuszczenie

smutek  - coś czego pragniesz najbardziej - podejdz do tego w ten sposób " co by było gdybyś tego nigdy nie otrzymał". Pojawi się smutek, a za nim zrozumienie, że nie możesz się budowac na podstawie rzeczy, osób, sytuacji i relacji. Z taką zmianą perspektywy dopiero zaczniesz budować siebie i swoją wartościowość na nowo, bez niepotrzebnych oczekiwań jako balastów. Najważniejsze byś był wystarczający sam dla siebie, czerpał radość z bycia, bez przywiązania do czegokolwiek, tylko ten rodzaj odpuszczenia da ci całkowitą wolność. a gdy pojawi się to czego zawsze chciałeś będziesz miał do tego już całkowicie inny stosunek. taki który nie obarcza drugiej strony, relacji i sytuacji całym tobą, twoimi oczekiwaniami. wtedy zrozumiesz, że cała ta sytuacja z odpuszczeniem miała tak naprawdę podarować Ci twoją wolność osobistą, byś w tej wolności mógł smakować swojego życia. Odpuszczając całkowicie oddajesz się prowadzeniu własnej duszy. To jest moment kiedy prawdziwie zaczynasz sobie sam ufać i wiesz, że chcesz sam dla siebie jak najlepiej. Wiesz, że zdobywając się na to odpuszczenie sam siebie uwalniasz od rzeczy, które wcześniej odciągały twoją uwagę od prawdy w sobie. Pojawienie się smutku było dla Ciebie informacją, że był to dla Ciebie kluczowy krok w rozwoju. Teraz będzie już tylko piękniej bo w lekkości. Teraz otrzymując od wszechświata nie będzie w tobie energii braku. Od tej lekkoąci i świeżości może się zakręcić w głowie, dlatego, że właśnie odpuszcza twój umysł na poczet serca. Poddaj się temu i żyj w zgodzie ze sobą i swoją duszą. Pojawią się uczucia w ciele, które się wcześniej blokowały. Dają znać o sobie, że też odpuszczają w twojej materii/ciele. Weź głęboki oddech i wypuść z siebie to co zalegało tyle czasu. Skąd wiesz kiedy odpuściłeś? Znowu możesz być w tu i teraz i twoje myśli nie kotłują się wokół jednego tematu. Proces odpuszczania z pewnością przyniesie wiele emocji. ALe to właśnie one nas trzymają przy tej fiksacji. Wiesz co trzeba zrobić by odpuścić? Pozwolić sobie na to i to zrobić nie patrząc za siebie. Potrwa to sekundę lub całe życie. Decyzja należy do Ciebie


Anna Tarka

zapraszam na sesje komunikacji z serca 608 006 665 lub komunikacjazserca@gmail.com