warsztaty taneczne
taniec z dzieckiem w chuście

oraz dla kobiet w ciąży
 

 

Warsztaty te powstały po to by wspierać kobiety w okresie ciąży. By mogły znaleźć odpowiedni dla siebie ruch raz przestrzeń do rozmowy w kręgu z kobietami, które też przechodzą przez ten cudowny okres w życiu. Warsztaty te są także dla mam, które chustują maluchy i chcą nawiązywać relacje z dzieckiem korzystając z ruchu i muzyki przy okazji czule się przytulając.

 

Od niedawna jesteś mamą, co oznacza, że cały Twój świat kręci się wokół małej istoty, która zmieniła życie Twoje i Twoich najbliższych. Potrzebujesz kontaktu z innymi mamami?
Chcesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną i wrócić do formy sprzed ciąży, a jednocześnie nie tracić kontaktu z maluszkiem? Zapomniałaś, że mama to także kobieta?

Dołącz do nas i zapisz się na zajęcia BABY & MAMA - taniec z dzieckiem w chuście!

szczególy

dla kogo: dla kobiet w ciąży i dla mam chustujących maluszki

kiedy: sprawdź kalendarz

czas trwania: 65 min  (45 minut zajęć i 20 minut przygotowania w tym możliwe przewijanie, karmienie oraz chustowanie)

miejsce: salka komunikacji z serca, ul.Strzelców Bytomskich 5 of, 45-084 Opole

zapisy: mailowo na komunikacjazserca@gmail.com lub what app 608 006 665

cena: 50 zł

co ze sobą zabrać: wygodne  ubrania, tańczymy na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych

w cenie: praktyka na sali

Uwaga: na zajęciach nie uczymy chustowania. Każda mama bierze odpowiedzialność za dowiązanie maluszka. Chusty i nosidła miękkie we własnym zakresie.

 

 

 

o zajeciach

Zajęcia przeznaczone są dla mam, które noszą swoje dzieci w chuście.
Właściwie zawiązana chusta zapewni dziecku bezpieczeństwo i bliskość z mamą, a jej samej swobodę ruchów podczas zajęć tanecznych. Przebiegać one będą w rytm melodyjnej i kołyszącej muzyki.
Kontakt z muzyką od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka ma ogromne znaczenie w dalszym jego rozwoju emocjonalnym. Badania naukowe, potwierdziły, że muzyka stymuluje rozwój ruchowy, pamięć aktywną i wyobraźnię dziecka. Ciepło, bliski kontakt z mamą i kołyszące ruchy pozwolą maluszkom wrócić do wrażeń z życia płodowego, dzięki czemu będą zrelaksowane i spokojne. Taniec z przytuloną córeczką lub synkiem to wyjątkowy sposób na budowanie pięknej więzi oraz pogłębianie bliskości między mamą i dzieckiem. Z kolei nauka kroków tanecznych sprzyjać będzie zwiększeniu koordynacji i płynności w ruchu, stopniowej utracie zbędnych kilogramów i poprawie samopoczucia mam biorących udział w zajęciach. Pozwoli im także odzyskać kobiecość, nieco
zapomnianą i mniej ważną w pierwszym okresie opieki nad dzieckiem. Przypomni, że szczęśliwa mama to przede wszystkim mama akceptująca siebie, świadoma swoich atutów i potrzeb, wśród których jest też miejsce na realizację pasji i bycie kobietą