warsztaty
kreatywne dla dzieci

Głównym założeniem tych zajęć jest otwarcie dzieciaków na nowe możliwości, reygnowanie z technologii na rzecz tworzenia czegoś z niczego. Korzystamy z tego co mamy pod ręką, umiemy rozmawiać, tworzyć piękne relacje z innymi. Wiemy co to miłość i wybaczenie. Chętnie pomagamy sobie wzajemnie. Tańczymy, śpiewamy, tworzymy, smakujemy życia.

szczególy

dla kogo: dla dzieci

kiedy: sprawdź kalendarz

czas trwania: 1,5 h

miejsce: salka komunikacji z serca, ul.Strzelców Bytomskich 5 of, 45-084 Opole

zapisy: mailowo na komunikacjazserca@gmail.com lub what app 608 006 665

cena: 50 zł

co ze sobą zabrać: wygodny strój,

w cenie: teoria i praktyka

 

 

 

Zagadnienia

  • przezwyciężamy bezradność (wspólne przyrządzanie posiłków, kupowanie na targu owoców, sprzątanie po posiłkach, wzmacnianie dzieci i cierpliwość przy domowych wyzwaniach)
  • przezwyciężamy rywalizację (jak możemy wspólnie tworzyć, kreować i wspierać się, czyli samoświadomość jedności nas wszystkich)
  • przezwyciężamy nudę  (Dzieci za pomocą odpowiednich pytań pobudzane są do kreatywności i współtworzenia dla siebie (np. jak stworzyć coś co wydaje dźwięk? Jakie słowa będą opowiadały o miłości i radości? Jaka melodia Wam się z tym kojarzy? Wspólne muzykowanie, śpiewanie i tańczenie oraz tworzenie rękodzieła
  • dbamy o ciało (ruszamy się, wymyślamy ćwiczenia, tańczymy, biegamy, skaczemy czyli wszystko to na co będą miały ochotę dzieci by ruszyć ciałem. Na tyle na ile potrzebują i na tyle na ile będą miały w sobie na to zgody i gotowości
  • Wracamy do natury  (biegamy po łące na boso, kąpiemy się w jeziorze, budujemy domek w lesie, odrzucamy tv, telefon i komputer, dowiadujemy się jak szanować innego człowieka, rośliny i zwierzęta)
  • uwalnianie i umiejętność odzyskiwania równowagi emocjonalnej  (czym są emocje, jak sobie z nimi radzić, jak rozmawiać bez przemocy, co zrobić gdy jest konflikt, czym jest wybaczenie)