warsztaty
Świadomej edukacji

dla rodziców i wychowawców

Warsztaty te powstały po to by przedstawić rodzicom i nauczycielom prawdę i radę w odniesieniu do tego w jaki sposób w miłości, godności i poszanowaniu wolności drugiego człowieka komunikować się z dziećmi. Jak mówić i jak wyrażać swoje potrzeby i w jaki  sposób pokazać otwartość na poglądy innych, Jak na co dzień szanować siebie nawzajem i swoje potrzeby bez krzywdzenia innych. Radę w odniesieniu do tego jak współpracować z dziećmi bez kar, nagród i rywalizacji  Spotkanie warsztatowe ma charakter otwarty to znaczy, że to Wy podnosicie temat, który jest dla Was ważny. Następnie razem wspólnie znajdujemy rozwiązanie, które będzie w oparciu o miłość i prawdę.

szczególy

dla kogo: dla rodziców, wychowawców

kiedy: sprawdź kalendarz

czas trwania: 2 h

miejsce: salka komunikacji z serca, ul.Strzelców Bytomskich 5 of, 45-084 Opole

zapisy: mailowo na komunikacjazserca@gmail.com lub what app 608 006 665

cena: 60 zł

co ze sobą zabrać: notatnik, pytania na które szukasz rozwiązań

w cenie: teoria i pytania plus rozwiązania przedstawionych przez was kwestii

 

 

 

film

Zagadnienia

  • W jaki sposób rozmawiać z dzieckiem bez przemocy,
  • co zamiast nagród i kar,
  • co zamiast rywalizacji,
  • jak wspomagać wewnętrzną kreatywność dzieci.

 

Temat może być jednak dowolny w zależności od tego czego będziecie na dany moment potrzebować. Chodzi tu o współpracę między szkołą a rodzicami oraz dziećmi a rodzicami, dziećmi a wychowawcami, dziećmi a dziećmi. By znaleźć wspólne podejście i rozwiązania dla sytuacji, które pojawiają się w odniesieniu do dzieci.

 

Tak by mogły wzrastać w swojej godności, szacunku do siebie nawzajem i poczuciu tego kim są oraz ile potrafią.

 

Spotykamy się by znaleźć przyczynę powstania problemów przy nauce, wychowaniu, konfliktach codziennych w szkole i domu. Przyjrzenie się sobie i swojemu podejściu. Uzyskanie wartościowych narzędzi by na bieżąco radzić sobie codziennie z tym co przychodzi.