depresja to iluzja

  1. Ten moment w Twoim życiu kiedy masz poczucie, że wszystko wali Ci się na głowę, kiedy nie dajesz rady stać już na nogach bo to co nad Tobą jest tak bardzo przytłaczające. Stoisz i dźwigasz na ramionach cały walący się świat, napinasz mięśnie w swoim ciele, walczysz z toksycznymi myślami w głowie, emocji jest już tak dużo, że już nawet nie odróżniasz smutku, nienawiści i żalu. Wszystkiego jest tak dużo, tak nagle, że przychodzi ten moment kiedy poddajesz się i ucieksza w otchłań nicości. I rozpoczyna się kolejna zjeżdżalnia do braku, beznadziei, bezsilności, poczucia winy, poniżenia, braku wsparcia i wstydu.

 

Depresja to iluzja

 

Depresja to reakcja na opresję, którą wytwarza nasz umysł. Opresja to wytworzone scenariusze ataku. To coś co powoduje wytwarzanie historii, scenariuszy przeszłości i przyszłości, całe logiczne ciągi myślowe, które w reakcji i sprzężeniu zwrotnym (czyli po tym jak dasz im swoją uważność), będą wytwarzały emocje. Będąc pod wpływem iluzji opresji człowiek ma wrażenie, że wszystko do okoła go atakuje, praca, dom, rodzina, sytuacje,ludzie, itp. Ważne jest by zaznacyć, że to wszytsko jest złudną iluzją i jest wytwarzane przez umysł. Im więcej uważności i myślenia w tym kierunku tym większa chęć ucieczki i schowania się przed atakiem czyli wchodzenie w przestrzeń depresji.

 

Według Dawida Hawkinsa depresja to także stan pustki. Kiedy człowiek swoje szczęście  upatruje w zewnętrznych aspektach i nagle traci do nich dostęp może to spowodować depresję. Czyli pytanie jakie zadaje autor książki  „przywracanie zdrowia” to jakimi rzeczami została wypełniona wewnętrzna pustka by nadać życiu wartość? Ja bym podeszła do tematu nieco głębiej i zapytałabym o przyczynę powstania pustki. Czyli nie czym wypełniasz pustkę tylko jaką pustkę wypełniasz. W iluzję braku czego wszedł Twój umysł. Skąd pojawiła się ta iluzja pustki i czym jest zasilana

 

Myślenie ku śmierci a myślenie ku życiu

 

Zwróć uwagę ile uważności na codzień dajesz na rozmowy i myśli na temat śmierci i życia. Tematy śmierci to wszystkie te tematy, w których obecne są niskie wibracje, tematy obgadywania, narzekania, użalania, złoszczenia się. oceniania, porównywania. Wszystkie takie, w których dajemy uważność na zewnątrz nas.  Tematy typu choroby, kto co komu zrobił, co dzieje się w innym czasie i miejscu, itp. Wiecie o czym mówię No dobrze, a teraz ile dajesz swojej uważności do tematów ku życiu? Wszystko to co wysokowibracyjne, odpowiadanie na pytanie co zrobić by było lepiej, jak wyjść z tego stanu, w którym się znajduję. Tematy o życiu, co nas wspiera, co tworzymy, jak wspieramy się nawzajem, kto zrobił coś pięknego w swoim życiu i jest przykładem dla innych, że też tak można.

 

Jak zacząć wychodzić z depresji?

 

  1. Zaakceptuj, że nie jesteś swoimi emocjami, myślami i umysłem. Wszytsko to, co pojawia się w głowie na zasadzie dialogu i wprowadzania toksycznych myśli jest tylko wytworem/iluzją/kłamstwem umysłu. W każdym momencie możesz wypowiedzieć swoją wolę i zatrzymać napływ trucizny stwierdzając, że to nie jesteś Ty tylko coś co nie zasługuje nawet na Twoją uważność. W celu wyzbycia się wszystkich toksycznych myśli najpierw je spisz na kartkę. Wszystkie po kolei tak jak Ci napływa z umysłu. Kiedy skończysz skorzystaj z narzędzia przedstawionego w zakładce „samopomoc” i po kolei usuwaj wszystkie zapisane myśli.
  2. Wiedz, ze jesteś Źródłem Miłości i Prawdy. Wiedza kim jesteś da Ci zrozumienie, że pustka, którą odczuwasz to tylko kolejna iluzja, w której została uwięźiona cząstka Twojej świadomości. Z czucia wypowiedz w sobie „Moją wolą jest przywrócić wszystkie części mojej świadomości do Tu i Teraz”. Kiedy wiesz i czujesz kim jesteś te wszelkie pustki przestają jakkolwiek mieć na Ciebie wpływ. Kierując się w życiu Prawdą w stosunku do siebie i każdej istoty czującej jesteś w stanie wyjść z każdej najciemniejszej przestrzeni. Wejście w Prawdę  oznacza zrozumienie, że to Ty jesteś tą Prawdą. Stań się nią i całe Twoje otoczenie zmieni się. Przestań żyć w kłamstwie i z pełną odwagą w sobie zacznij po troszę zmieniać swoje życie by każdy aspekt Twojego życia z iluzji kłamstwa wydostał się do Prawdy. Rozpoznaj wszelkie mechanizmy, które wprowadzają Cię w ilzuję kłamstwa w Twoim życiu.
  3. Wszelkie emocje, które się pojawiły należy usunąć ze świadomością, że są to tylko iluzje. Warto skorzystać z metody usuwania emocji Bradleya Nelsona opisanego w książce Kod Emocji. Można też zrobić to ze swojego czucia i na bieżąco usuwać te emocje, które Ci przyjdą w poczuciach. Jeste też kilka innych technik i narzędzi których uczę na warsztatach (kliknij w zakładkę warsztaty by dowiedzieć się więcej)
  4. Jeżeli potrzebujesz wsparcia umów się na spotkanie, na którym krok po kroku wspólnie pousuwamy te wszystkie wyżej wymienione aspekty.